ניוזלטר 10 2020

ניוזלטר 10 2020ניוזלטר 10 2020

יוצאים לרוץ!  למה ריצת שליחים היא הדרך הטובה לחזור לשגרת אימונים ?

עונת המרוצים לפנינו, לאחר מספר חודשי הגבלות והנחיות עקב נגיף הקורונה, שהקשו עלינו לצאת ולבצע פעילות אירובית, לרוץ ולשמור על כושר גופני.

אנחנו כאן לתת לכם מספר טיפים חשובים לחזרה לשגרת אימונים, להירשם למרוצים ומדוע דווקא במרוצי השליחים ניתן למצוא בדיוק מה שאתם מחפשים:

  1. אף אחד לא רודף אחריכם.. חוזרים לכושר לאט ובבטיחות. התייעצו עם אנשי מקצוע, בנו יחדיו תכנית אימונים שתחזיר אתכם למטרות שלכם. לא כל תכנית מתאימה לכל אחד.
  2. אנחנו לקראת תקופת קיץ חמה ומסוכנת. הימים הללו מתאפיינים במזג אויר קיצוני. צאו לרוץ בשעות הנוחות של היום/ לילה. ריצה בעומס חום מסוכנת מאוד לגוף, עלולה לפגוע בכל המערכות ולהביא לקריסה כלל מערכתית.
  3. הירשמו למרוצים! הרשמה למרוץ מהווה מוטיבציה גבוהה לקיום שיגרת אימונים וחזרה לכושר, תזונה ושינה נכונים.
  4. פותחים את עונת המרוצים במרוצי שליחים - למרוצי השליחים ישנם מספר יתרונות  המאפשרים את החוויה הבריאותית, התחרותית והספורטיבית בטבע ובנופים, באופן מיטבי במיוחד לאחר תקופת מנוחה והתכנסות:
  • במרוץ שליחים ההיבט התחרותי הוא פחות משמעותי לעומת ההיבט החברתי. התחרותיות היא קבוצתית ולא אישית, ההשפעה האישית של הרץ הבודד לתוצאה הסופית היא חלקית ובכך מפחיתה את הלחץ של ההישג האישי.
  • במרוץ שליחים ניתן לחלק את העומסים בצורה מותאמת לכל רץ. ישנם מקטעי ריצה שונים, במרחקים שונים ובטיפוסים לגבהים משתנים. מרחק הריצה משתנה בהתאם לתנאי השטח, החניות, התחנות ועוד.. ועל כן התוצאות פחות ניתנות למדידה על פי מקצה, אלא התוצאה הסופית של הקבוצה היא הקובעת.
  • מרוץ השליחים בנוי מ"מספר מרוצים קטנים". זה בעצם "אימון חזרות" של מספר ריצות בק"מ שונים בטווח הבינוני (5-15 ק"מ). שיטת אימון מוכרת וחשובה לשיפור הכושר הגופני והסבולת האירובית.
  • ריצת שליחים מאופיינת בריצה בטבע, בשטחים הפתוחים, ללא צפיפות של קהל רב,  ביום ובלילה, עם תנאי שטח ודרגות קושי משתנים.
  • ריצת שליחים היא ריצה קבוצתית, עם תמיכה הדדית בין המשתתפים, אפשרות להתאמן כקבוצה לעודד ולצאת מהמשבר ביחד.


לסיכום - הרכיבו קבוצה והתאמנו יחד! הריצה בחברותא מהנה ומחייבת התמדה. בסתיו יתקיים מרוץ השליחים החברתי - "הר לעמק". מרוץ השליחים האטרקטיבי, הראשון בארץ, שירוץ בתאריך 1-2.10.2020  כ 200 ק"מ  מתל-חי בגליל העליון ועד הישוב תמרת בעמק יזרעאל.

 
ההרשמה למרוץ פתוחה באתר אליסף בוק- M.ed  בחינוך גופני/ מאמן כושר אישי וקבוצות/ מנהל מרוץ "הר לעמק"